praca filip kurzewskiWystawa obrazów Filipa Kurzewskiego „Świat innego jutra” to cykl grafik prezentujących kreacje architektoniczne wykonane techniką połączenia rysunku i malarstwa na papierze i płótnie.  

Jest to świat fantazji i wyobraźni, który w połączeniu z inżynierską wiedzą przy użyciu artystycznych środków ekspresji daje ujście nazywanej przez twórcę „Architekturze Pragnienia”.

„Przestrzeń i świat otaczający postacie pojawiające się w moich rysunkach nie jest ujęty rzeczywistymi ramami. Może czerpać z rzeczywistości, ale zawsze w jakimś stopniu jest to fantazja” – mówi autor prac. „Inaczej mówiąc to zetknięcie rzeczywistości z moją wizją, której odczyt pozostawiam indywidualnie dla odbiorcy. W moich pracach rysunkowych stosuje powtórzenia celem wytworzenia nastrojów poprzez dodanie różnych kolorów, co zmienia odbiór treści, uzyskuję różne interpretacje graficzne” – dodaje.

Filip Kurzewski jest Absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał dyplom na wydziale Architektury. Przez wiele lat nauczał rysunku architektonicznego. Jest autorem projektów architektonicznych i aranżacji wnętrz. Uczestniczył w licznych wystawach w kraju i za granicą. Jego prace rysunkowe/malarskie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 listopada (sobota) o godzinie 18.00 przy ul. Krakowskie Przedmieście 60A w Warszawie – podziemna sala Skweru. Wystawa potrwa do 30 listopada.


https://www.facebook.com/events/209816622683042/